Filtruj
Marka
Znane z TV
Rekomendowane przez psychologa dziecięcego
Cena
  • od
    do
Program lojalnościowy
Za każde wydane 1zł otrzymasz 1 punkt do wykorzystania przy kolejnych zakupach🤑
Masz zebrane: zaloguj się, żeby zobaczyć stan
 
 

LEGO Avatar

Filtruj / Sortuj
Filtruj
Marka
Znane z TV
Rekomendowane przez psychologa dziecięcego
Cena
  • od
    do
Filtruj
Marka
Znane z TV
Rekomendowane przez psychologa dziecięcego
Cena
  • od
    do
LEGO Avatar Toruk Makto i Drzewo Dusz, 75574 LEGO Avatar Toruk Makto i Drzewo Dusz, 75574
Cena: 597,00 zł

Seria Duplo – klocki LEGO dla najmłodszych

Ze względu na małe elementy, większość zestawów LEGO nie jest odpowiednim wyborem dla małych dzieci. Duńska firma pamięta jednak o najmłodszych. Seria Duplo to wyjątkowe zestawy, które zawierają duże elementy, w pełni bezpieczne dla dzieci. Zabawki te są adresowane do dzieci w wieku od 1 do 4 roku życia. Seria LEGO Duplo odznacza się wyrazistą kolorystyką oraz prostym montażem. Klocki nie tylko zapewnią dziecku świetną zabawę, ale również pomogą w rozwoju kreatywnego myślenia oraz podstawowych zdolności manualnych.

Seria Juniors – idealny wybór dla dzieci od 4 do 8 roku życia

Dzieci powyżej 4 roku życia mogą bawić się klockami z serii LEGO Juniors. Zestawy są złożone z charakterystycznych i dobrze znanych klocków z wypustkami i gniazdkami. Znajdziemy tu zestawy tematyczne do budowania pojazdów, budynków miejskich, a także torów wyścigowych. Oczywiście nie mogło zabraknąć tematycznych zestawów dla chłopców i dziewczynek. To idealny wybór ze strony rodziców, którzy pragną zapewnić swoim dzieciom kreatywną zabawę.

Popularne serie LEGO dla dzieci powyżej 7 roku życia

Najszerszy wybór produktów znajdziemy oczywiście w zabawkach adresowanych do dzieci powyżej 7 roku życia. Duńska firma ma w swoim portfolio kolekcje inspirowane popularnymi bajkami, filmami, serialami, a także grami komputerowymi. W ostatnich latach, ogromną popularnością cieszy się kolekcja Minecraft, która do świata rzeczywistego przenosi kultowe klocki wirtualne. Z pomocą różnorodnych zestawów, dzieci mogą tworzyć swój własny świat z klocków.

Jeśli chodzi o najpopularniejsze zestawy inspirowane bajkami i filmami dla młodzieży, na wyróżnienie zasługują następujące LEGO serie: Harry Potter, Jurassic World, Star Wars czy Scooby-Doo. Mamy także liczne serie tematyczne: City stworzono z myślą o budowaniu własnego miasta, Space sprosta oczekiwaniom dzieci zainspirowanych kosmosem, Pirates przenosi dziecko do barwnego świata piratów i bitew morskich z kolei seria Elves jest osadzona w uniwersum elfów. Dobrym wyborem są również klocki Classic, które stawiają na pełną swobodę oraz dowolność w konstruowaniu budynków.

Serie LEGO dla młodzieży i dorosłych

Firma zabawkarska LEGO tworzy przede wszystkim serie dla dzieci do 12 roku życia. Jednakże motto, od którego zaczerpnięto nazwę firmy, Leg Godt (Baw się dobrze), odnosi się również do nastolatków i osób dorosłych. Takie osoby mogą postawić na specjalistyczne kolekcje, w których można tworzyć wyjątkowo realistyczne modele. Świetnym przykładem jest seria Architecture, dzięki czemu można odwzorować najsłynniejsze budowle z całego świata. Mamy także serie Speed Champions dla wszystkich miłośników motoryzacji. Można tu tworzyć sportowe auta na licencjach.

Dla najbardziej wymagających fanów stworzono klocki specjalistyczne dostępne w kilku seriach: Technic, Modular Buildings oraz Technic. Nieograniczona swoboda oraz możliwość tworzenia dowolnych konstrukcji, budynków oraz mechanizmów sprawia, że powyższe serie LEGO mogą zagwarantować wielogodzinną rozrywkę także osobom dorosłym.

Jak wybrać odpowiedni zestaw LEGO?

Pierwszym kryterium wyboru jest wiek osoby, która będzie bawiła się klockami. W seriach LEGO znajdziemy coś dla niemowlaków, dzieci w wieku 4-7 lat, a także dzieci powyżej 7 roku życia. Ponadto mamy serie techniczne dla młodzieży i dorosłych. Kolejnym krokiem jest ustalenie zainteresowań, do których dobierzemy wybrany zestaw. Niektóre serie, takie jak Classic, Technic czy Creator są neutralne i sprawią radość wszystkim fanom kreatywnej rozrywki. Gdy już wybierzemy serię, pozostaje nam wybrać jeden z wielu zestawów wchodzących w skład wybranej kolekcji.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl