Filtruj
Marka
Znane z TV
Rekomendowane przez psychologa dziecięcego
Cena
  • od
    do
Program lojalnościowy
Za każde wydane 1zł otrzymasz 1 punkt do wykorzystania przy kolejnych zakupach🤑
Masz zebrane: zaloguj się, żeby zobaczyć stan
 
 

LEGO Education – zabawki stworzone z myślą o nauce

LEGO Education to seria stworzona z myślą o rodzicach, szkołach oraz innych placówkach edukacyjnych, które pragną wykorzystać dobrą zabawę do nauki. Istnieje wiele naukowych wyników badań, które potwierdzają, że wiedzę najlepiej przyswajamy w momencie, gdy coś nam się podoba i jest po prostu interesujące. Klocki LEGO Education rozwijają podstawowe zdolności manualne, umiejętności techniczne, a także wprowadzają do świata programowania.

LEGO Education

Filtruj / Sortuj
Filtruj
Marka
Znane z TV
Rekomendowane przez psychologa dziecięcego
Cena
  • od
    do
Filtruj
Marka
Znane z TV
Rekomendowane przez psychologa dziecięcego
Cena
  • od
    do
LEGO Education Space and Airport Set, 9335 LEGO Education Space and Airport Set, 9335
Cena: 689,00 zł
LEGO Education SPIKE Essential, 45345 LEGO Education SPIKE Essential, 45345
Cena: 1 596,00 zł
LEGO Education SPIKE Prime, 45678 LEGO Education SPIKE Prime, 45678
Cena: 2 194,00 zł

Rola klocków LEGO w obszarze edukacji

W roku 1980 zapoczątkowano program LEGO Education. Była to odpowiedź na coraz większą liczbę placówek edukacyjnych, które przekazywały wiedzę podczas dobrej zabawy. W skład tego programu wchodzą liczne zestawy dla dzieci w różnym wieku. Dla najmłodszych uczestników dedykowana jest seria LEGO Duplo, zawierająca duże klocki, które nie stwarzają ryzyka połknięcia małych elementów. Dla starszych dzieci przygotowano zestawy pozwalające budować działające pojazdy wyposażone w niezbędną elektronikę. Program LEGO Education w roku 2020 świętował swoje 40. urodziny.

Jakie zestawy znajdziemy w kolekcji LEGO Education?

Kolekcja ta jest tworzona z myślą o walorach edukacyjnych klocków LEGO. Celem jest stworzenie systemu dostosowane do potrzeb dzieci i młodzieży w różnym wieku. Żłobki i przedszkola korzystają najczęściej z zestawów LEGO Duplo z dużymi elementami. W szkołach podstawowych wykorzystywane są proste zestawy wyposażone w napęd. Można z nich tworzyć proste konstrukcje, a także uczyć się podstaw programowania, wydając robotom odpowiednie polecenia.

W szkołach średnich można sięgnąć po kolekcję LEGO Mindstorms, w której znajdziemy bardziej zaawansowane konstrukcje złożone nawet z kilku tysięcy elementów. Program LEGO Education jest stale rozwijany i dostosowywany do dynamicznych zmian w systemie edukacji. Zamysłem tego programu jest nauka poprzez wciągającą zabawę. Dzieci, które w młodym wieku miały styczność z podstawami techniki oraz programowania, lepiej radzą sobie z bardziej złożonymi zagadnieniami na późniejszych etapach nauki. Biorąc pod uwagę, że są to lukratywne zawody przyszłości, wybór klocków LEGO Education to dobra inwestycja w przyszłość.

Czym charakteryzują się klocki LEGO Education?

Klocki dostępne w serii LEGO Education pozwalają od najmłodszych lat rozwijać podstawowe umiejętności techniczne. Już w latach 70. ubiegłego wieku zauważano korzystny wpływ zabawy klockami na rozwój zdolności manualnych, a także twórczego myślenia. Firma postanowiła zatem wykorzystać swoje produkty na obszarze edukacji. Seria LEGO Education jest dostosowana do potrzeb dzieci w różnym wieku. Wysoka jakość wykonania sprawia, że zabawki te służą kolejnym pokoleniom, zapewniając przyjemną naukę poprzez rozrywkę.

Do kogo adresowane są zestawy wchodzące w skład LEGO Education?

Program LEGO Education powstał z myślą o przedszkolach, szkołach oraz innych placówkach edukacyjnych. Zestawy wchodzące w skład tej kolekcji są również dedykowane rodzicom pragnącym zapewnić swoim pociechom wartościową zabawę. Znajdziemy tu zestawy dla różnych grup wiekowych. Najbardziej zaawansowane zestawy wyposażone w elementy elektroniki zostały stworzone z myślą o dzieciach powyżej 12. roku życia. Swój udział w zabawie mają również osoby dorosłe, które chętnie pomagają dzieciom w budowaniu różnorodnych konstrukcji z klocków LEGO.  

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl