Filtruj
Marka
Znane z TV
Rekomendowane przez psychologa dziecięcego
Ocena
Cena
  • od
    do
Program lojalnościowy
Za każde wydane 1zł otrzymasz 1 punkt do wykorzystania przy kolejnych zakupach🤑
Masz zebrane: zaloguj się, żeby zobaczyć stan
 
 

LEGO Ideas – zestawy tworzone przez użytkowników

Sukces duńskiej firmy LEGO to efekt przemyślanej kampanii marketingowej oraz ukierunkowania działalności na potrzeby klientów. Firma stara się na bieżąco wsłuchiwać w głosy klientów i tworzyć nowe zestawy na podstawie zainteresowania fanów. LEGO Ideas to seria zapoczątkowana w 2008 roku. Jest ona rozwijana przez użytkowników, którzy na specjalnej stronie internetowej mogą zgłaszać swoje pomysły na nowe zestawy klocków LEGO.

LEGO Ideas

Filtruj / Sortuj
Filtruj
Marka
Znane z TV
Rekomendowane przez psychologa dziecięcego
Ocena
Cena
  • od
    do
Filtruj
Marka
Znane z TV
Rekomendowane przez psychologa dziecięcego
Ocena
Cena
  • od
    do
LEGO Ideas Fender Stratocaster, 21329 LEGO Ideas Fender Stratocaster, 21329
Cena: 679,00 zł
LEGO Ideas Piraci z Zatoki Barakud, 21322 LEGO Ideas Piraci z Zatoki Barakud, 21322
Cena: 944,51 zł
LEGO Ideas Rakieta NASA Apollo Saturn V, 92176 LEGO Ideas Rakieta NASA Apollo Saturn V, 92176
Cena: 515,00 zł
LEGO Ideas Statek w butelce, 92177 LEGO Ideas Statek w butelce, 92177
Cena: 276,04 zł
LEGO Ideas Szkielety dinozaurów, 21320 LEGO Ideas Szkielety dinozaurów, 21320
Cena: 232,78 zł

Na czym polega program LEGO Ideas?

Firma LEGO stara się zachować dużą różnorodność produktów, wykorzystując coraz to nowsze tematyki. Mamy zestawy do budowania miast, pojazdów, prawdziwych lokacji, a także konstrukcji znanych z filmów, bajek oraz gier komputerowych. Fani wciąż mają jednak swoje pomysły i chętnie kupiliby zestaw zgodny ze swoimi zainteresowaniami. I tak, w roku 2008 powstał program LEGO Cuusoo, w którym użytkownicy mogą zaproponować swój pomysł na zestaw klocków.

W tym celu otworzono stronę internetową, na której można złożyć stosowny wniosek. Użytkownik dokładnie opisuje zestaw, który ma w głowie, a także opisuje, dlaczego jego zdaniem, firma LEGO powinna zająć się takim projektem. Od roku 2014, system ten funkcjonuje pod nazwą LEGO Ideas. Pracownicy firmy dokładnie analizują nadesłane promocje oraz sprawdzają, czy mają one szanse odnieść sukces marketingowy. To jednak nie wszystko, osoba, której pomysł zostanie wykorzystany, będzie otrzymywać 1% tantiemów od wszystkich, sprzedanych zestawów.

Jakie zestawy powstały w oparciu o projekt LEGO Ideas?

Trzeba przyznać, że na liście pomysłów nadesłanych przez użytkowników, nie brakuje kultowych zestawów. Weźmy chociaż zestaw LEGO Minecraft inspirowany niezwykle popularną grą komputerową. Seria ta została zapoczątkowana po zgłoszeniu nadesłanym przez szwedzką firmę Mojang, odpowiedzialną wówczas za rozwój gry. Także legendarny DeLorean, znany z serii filmów „Powrót do przyszłości” był pomysłem jednego z fanów. Podobnie, jak seria The Pirate Bay. W sumie, projekt LEGO Ideas poskutkował stworzeniem kilkudziesięciu różnych zestawów.

Czym charakteryzuje się seria LEGO Ideas?

Zestawy dostępne w serii LEGO Ideas cechują się dużą różnorodnością. W końcu są to pomysły nadesłane przez fanów, na bazie ich indywidualnych zainteresowań. Projekt okazał się ogromnym sukcesem i niewątpliwie wpłynął korzystnie na wizerunek duńskiej firmy LEGO. Warto wspomnieć, że pomysłodawcy zestawów dostają wynagrodzenie od każdego, sprzedanego zestawu. W związku z tym, dla wielu fanów, kilka minut poświęconych na zgłoszenie swojego pomysłu okazało się niezwykle lukratywną czynnością. Na stronie internetowej LEGO Ideas wciąż można nadsyłać swoje pomysły, ale trzeba przyznać, że konkurencja jest naprawdę duża.

Zestawy dostępne w bogatej kolekcji LEGO Ideas

W kategorii LEGO Ideas znajdziemy kilkadziesiąt różnych zestawów zaprojektowanych na skutek współpracy klientów z duńską firmą. Jak już mówiliśmy, panuje tu duża różnorodność. Dostępne są zarówno proste zestawy dla najmłodszych, jak również zaawansowane konstrukcje stworzone z myślą o dorosłych konstruktorach. Projekt LEGO Ideas świetnie wpisuje się w charakter duńskiej firmy, która wspiera dzieci w rozwoju wyobraźni oraz kreatywnego myślenia. To doskonały przykład na to, że Twój pomysł może odnieść wielki sukces i przynieść duże zyski.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl