Filtruj
Znane z TV
Rekomendowane przez psychologa dziecięcego
Program lojalnościowy
Za każde wydane 1zł otrzymasz 1 punkt do wykorzystania przy kolejnych zakupach🤑
Masz zebrane: zaloguj się, żeby zobaczyć stan
 
 

LEGO Serious Play – zestawy klocków stworzone z myślą o firmach

Klocki LEGO kojarzą nam się przede wszystkim z kultową zabawką dla dzieci i młodzieży. Tymczasem, duńska firma od wielu lat rozwija również zestawy dedykowane osobom dorosłym. Idealnym przykładem jest seria LEGO Serious Play, którą zaprojektowano z myślą o firmach. Pod tą nazwą kryje się nie tylko zestaw klocków, ale również specjalne warsztaty, które mogą być wykorzystane w firmach w celu integracji, pobudzenia kreatywności oraz rozwoju współpracy w grupie.

LEGO Serious Play

Filtruj / Sortuj
Filtruj
Znane z TV
Rekomendowane przez psychologa dziecięcego
Filtruj
Znane z TV
Rekomendowane przez psychologa dziecięcego

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Czym właściwie jest zestaw LEGO Serious Play?

LEGO Serious Play to zestaw stworzony z myślą o specjalnych warsztatach przeprowadzanych w firmach. Celem jest usprawnienie działalności firmy poprzez zabawę klockami. Jak to możliwe? Praca w grupie pozwala rozwijać umiejętności komunikacyjne i zespołowe, a jednocześnie, wprowadza element integracji, często pomijamy w dużych firmach. Warsztaty mogą być prowadzone przez trenerów posiadających uprawnienia w programie LEGO Serious Play.

Pracownicy mogą tworzyć kreatywne historie, a także budować metafory do tematów przewodnich. Do każdego zestawu dołączona jest szczegółowa instrukcja dla uczestników warsztatu. Dostrzegając potencjał tej zabawy, coraz większa liczba dużych, poważnych firm, korzysta ze wsparcia oferowanego przez program LEGO Serious Play. Zestawy klocków są wykorzystywane także w kadrze kierowniczej, a celem takiego szkolenia jest kreatywne radzenie sobie z trudnościami.

Jakie korzyści dla firm oferuje zestaw LEGO Serious Play?

Firmy, które zdecydowały się na przeprowadzenie warsztatu LEGO Serious Play, szybko dostrzegły korzystne efekty takich działań. Wspólna zabawa wspiera kreatywne myślenie oraz pomaga w szukaniu twórczych rozwiązań trudności i problemów w obszarze funkcjonowania firmy. To świetna zabawa, która poprawia nastrój pracowników, sprzyja integracji, rozwijaniu umiejętności pracy w grupie, a także usprawnia zdolności komunikacyjne. To doskonała alternatywa dla nudnych i teoretycznych szkoleń, których efekty ulotnią się w przeciągu kilku dni.

Czym cechują się klocki LEGO Serious Play?

W zestawach znajdziemy klasyczne klocki LEGO, a także różnorodne elementy konstrukcyjne, takie jak: koła, belki, patyczki, minifigurki oraz inne części potrzebne do wykonywania określonych zadań. Poszczególne zadania nie mają jednego, słusznego rozwiązania. Jedynym ograniczeniem jest tak naprawdę wyobraźnia. Pracownicy bardzo szybko odnajdują się w tej zabawie i starają się stworzyć najciekawszy wariant. Klocki LEGO Serious Play często są wykorzystywane w zdrowej rywalizacji, gdy to samo zadanie wykonuje kilka grup jednocześnie.

Dlaczego warto zainwestować w klocki LEGO Serious Play?

Wyniki wielu badań potwierdzają, że przyswajanie wiedzy jest szczególnie efektywne w momencie, gdy nasz umysł jest otwarty i pobudzony na nowe bodźce. Warsztaty LEGO Serious Play mogą być treningiem kreatywnego i twórczego myślenia. Bardzo często jest to również element teoretycznych szkoleń. Zabawa pozwala zaktywizować grupę, dzięki czemu, materiał przekazywany w dalszej części szkolenia jest lepiej przyswajany. Z innowacyjnego programu LEGO Serious Play korzystają wielkie koncerny, które doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak istotna jest dobra atmosfera w pracy.  

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl