Program lojalnościowy
Za każde wydane 1zł otrzymasz 1 punkt do wykorzystania przy kolejnych zakupach🤑
Masz zebrane: zaloguj się, żeby zobaczyć stan
 
 

Playmobil – niemiecka solidność w świecie zabawek dla dzieci

Playmobil to seria zabawek produkowana przez niemiecką firmę Brandstätter Group. Została ona założona w roku 1876. Początkowo działała w branży metalurgicznej. W roku 1952 zapoczątkowano produkcję zabawek, skarbonek, a także telefonów wykonanych z blachy. Niedługo później wprowadzono także zabawki z tworzywa. W 1974 roku firma wprowadziła zabawki Playmobil słynące z charakterystycznych figurek. Niemiecka firma zalicza się obecnie do grona największych firm zabawkarskich na świecie. Jakie zabawki oferuje dzieciom Playmobil?

Playmobil

Filtruj / Sortuj
Playmobil Dragons Smoki, 9244 Playmobil Dragons Smoki, 9244
Cena: 209,07 zł
Playmobil Duży szpital z wyposażeniem, 70190 Playmobil Duży szpital z wyposażeniem, 70190
Cena: 661,88 zł
Playmobil Hotel dla zwierząt, 9275 Playmobil Hotel dla zwierząt, 9275
Cena: 283,65 zł
Playmobil Karetka ze światłem i dźwiękiem, 70049 Playmobil Karetka ze światłem i dźwiękiem, 70049
Cena: 177,55 zł
Playmobil Komisariat policji z więzieniem, 6919 Playmobil Komisariat policji z więzieniem, 6919
Cena: 398,18 zł
Playmobil Nowy przenośny domek dla lalek, 5167 Playmobil Nowy przenośny domek dla lalek, 5167
Cena: 136,57 zł
Playmobil Pojazd ratowniczy straży pożarnej, 9464 Playmobil Pojazd ratowniczy straży pożarnej, 9464
Cena: 293,12 zł
Playmobil Rodzinne auto kempingowe, 70088 Playmobil Rodzinne auto kempingowe, 70088
Cena: 261,60 zł
Playmobil Szczerbatek i Czkawka z małym smokiem, 70037 Playmobil Szczerbatek i Czkawka z małym smokiem, 70037
Cena: 188,06 zł

Czym zajmuje się firma Brandstätter Group?

W roku 1974, niemiecka firma Brandstätter Group została dotknięta kryzysem. W poszukiwaniu alternatywnych źródeł zysku, jej zarząd postanowił rozwinąć swoją ofertę zabawek. W roku 1974 na rynek wydano pierwsze zestawy Playmobil. To zabawki systemowe zaprojektowane przez Hansa Becka. Ich rozpoznawalnym elementem są plastikowe figurki z charakterystycznym uśmiechem. Mogą one być wyposażone w różnorodne przedmioty, co pozwala na ogrywanie różnych scenek.

Na rynku bardzo szybko pojawiły się zestawy figurek w otoczeniu różnych budynków oraz pojazdów. Zabawki systemowe Playmobil działają podobnie jak klocki, pozwalają z wielu elementów stworzyć spójną całość. Zdecydowana większość produktów jest adresowana do dzieci w wieku 3-12 lat, ale także dorosłe osoby znajdą tu kolekcjonerskie zestawy, które na pewno zapewnią wiele frajdy. W niemieckim mieście Zirndorf znajduje się FunPark. To park rozrywki poświęcony serii zabawek Playmobil. Jego celem jest zachęcanie dzieci do aktywnej zabawy.

Jakie kolekcje klocków posiada w swojej ofercie Playmobil?

Niemiecka firma sięga po różnorodne tematyki, pozwalające na tworzenie interesujących zabawek. Mamy zatem serie miejskie z różnorodnymi budynkami i pojazdami, kolekcję piracką, westernową, samochodową, a także bajkową. Niektóre zestawy powstały w inspiracji popularnymi filmami, bajkami, a także grami komputerowymi. W bogatej kolekcji Playmobil znajdziemy kilkadziesiąt różnych serii tematycznych, dzięki czemu, można bez trudu dobrać zestaw do zainteresowań dziecka.

Czym charakteryzują się zabawki marki Playmobil?

Niemiecka firma dba o wysoką jakość wykonania swoich zabawek. Klocki są produkowane z wytrzymałego tworzywa sztucznego. W zestawach często znajdują się także drobne narzędzia potrzebne do montażu niektórych elementów. Z pomocą dostępnych zestawów można budować imponujące budynki oraz całe lokacje, w których dziecko będzie mogło odgrywać różne scenki. Głównymi aktorami będą oczywiście charakterystyczne ludziki Playmobil, które zaliczymy do grona najbardziej rozpoznawalnych zabawek na świecie.

Jak wybrać odpowiedni zestaw Playmobil?

Playmobil to zabawki słynące z wysokiej jakości wykonania, różnorodnych tematyk, a także rozsądnej ceny. Nie dziwi zatem fakt, że wielu rodziców decyduje się na wybór kultowych zestawów dla swoich dzieci. Podstawowym kryterium wyboru jest oczywiście wiek dziecka. Każdy produkt posiada własną sygnaturę wiekową, która informuje o tym, dla dzieci w jakim wieku odpowiednia będzie wybrana zabawka. Drugim czynnikiem jest tematyka przewodnia zestawu. Wystarczy wybrać zabawkę pod kątem indywidualnych zainteresowań dziecka. Nie będzie to trudne, biorąc pod uwagę, jak obszerna jest kolekcja zabawek Playmobil.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl