Filtruj
Marka
Znane z TV
Rekomendowane przez psychologa dziecięcego
Cena
  • od
    do
Program lojalnościowy
Za każde wydane 1zł otrzymasz 1 punkt do wykorzystania przy kolejnych zakupach🤑
Masz zebrane: zaloguj się, żeby zobaczyć stan
 
 

LEGO Programowanie i przedmioty ścisłe – nauka połączona z dobrą zabawą

Serią, która zapoczątkowała intensywny rozwój zabawek LEGO była seria Technic, która powstała już w 1977 roku. Wprowadziła ona bardziej zaawansowane elementy konstrukcyjne, takie jak: przełączniki, przekładnie, belki, systemy montażowe, a także elektronikę. Było to podstawą do zapoczątkowania naukowo-technicznej serii LEGO Programowanie i nauki ścisłe (STEM). Z pomocą tej serii możemy tworzyć i programować ruchome konstrukcje LEGO.

Programowanie i przedmioty ścisłe

Filtruj / Sortuj
Filtruj
Marka
Znane z TV
Rekomendowane przez psychologa dziecięcego
Cena
  • od
    do
Filtruj
Marka
Znane z TV
Rekomendowane przez psychologa dziecięcego
Cena
  • od
    do
LEGO BOOST Zestaw kreatywny, 17101 LEGO BOOST Zestaw kreatywny, 17101
Cena: 595,00 zł
LEGO Education SPIKE Essential, 45345 LEGO Education SPIKE Essential, 45345
Cena: 1 596,00 zł
LEGO Education SPIKE Prime, 45678 LEGO Education SPIKE Prime, 45678
Cena: 2 194,00 zł
LEGO Mindstorms Wynalazca robotów, 51515 LEGO Mindstorms Wynalazca robotów, 51515
Cena: 1 837,00 zł

Jakie zestawy znajdziemy w serii LEGO Programowanie i przedmioty ścisłe?

Zabawki LEGO od wielu lat są cenione ze względu na dużą wartość dydaktyczną. Pozwalają rozwijać wyobraźnię oraz podstawowe funkcje manualne. Seria LEGO STEM poświęcona naukom ścisłym idzie o krok dalej. To niezwykle zaawansowane zestawy, które pozwolą na stworzenie realistycznych i ruchomych pojazdów, a także robotów z możliwością programowania i wydawania poleceń. To świetna zabawa nie tylko dla dzieci i nastolatków, ale również osób dorosłych, które doceniają kreatywne oraz twórcze rozgrywki z klockami LEGO.

Flagowym produktem tej serii jest LEGO Mindstorms. To właśnie w niej znajdziemy różnorodne roboty, które następnie można zaprogramować z pomocą aplikacji mobilnej. Mamy także kolekcję LEGO BOOST, w której znajdują się elementy elektroniczne oraz napędy, które mogą posłużyć do stworzenia zdalnie sterowanego samochodu z klocków. Bogata kolekcja LEGO Programowanie i przedmioty ścisłe to także zaawansowana seria LEGO Technic, która zapoczątkowała ruchome konstrukcje. Duża różnorodność sprawia, że każdy znajdzie tu produkt dostosowany do swoich potrzeb.

Czym charakteryzują się zabawki LEGO z serii o programowaniu?

Najbardziej zawansowane produkty LEGO Programowanie i przedmioty ścisłe odznaczają się niezwykłą szczegółowością. W skład zestawu może wchodzić nawet kilka tysięcy elementów, w tym drobne elementy konstrukcyjne, a także wszystkie klocki funkcyjne wyposażone w elektronikę. Wiele placówek edukacyjnych korzysta z takich zabawek, aby przekazywać dzieciom podstawową wiedzę z zakresy techniki. Nauka poprzez zabawę to najlepszy sposób na przyswajanie dość skomplikowanej wiedzy o naukach ścisłych. Biorąc pod uwagę, że zawód programisty wciąż należy do grona najbardziej opłacalnych zawodów przyszłości, warto od najmłodszych lat pokierować rozwojem swojego dziecka.

Zbuduj i zaprogramuj własnego robota z klocków LEGO

Na szczególną uwagę zasługuje oczywiście imponująca seria LEGO Mindstorms, z pomocą której można stworzyć ruchomego robota, który będzie wykonywał proste polecenia, zgodnie z zaprogramowaną komendą. Przedmioty ścisłe i techniczne (STEM) to seria, która ogrywa ogromną rolę w świecie zbudowanym z klocków LEGO. To właśnie ona pozwoliła wnieść ożywienie i wprowadzić ruchome konstrukcje oraz zdalnie sterowane pojazdy. Seria LEGO programowanie i przedmioty ścisłe zawiera produkty, które bardzo często są powiązane z odpowiednią aplikacją mobilną.

Jak wybrać odpowiedni zestaw LEGO Programowanie i przedmioty ścisłe?

Podstawowym kryterium wyboru jest oczywiście wiek dziecka. Biorąc pod uwagę duży stopień złożoności, zestawy LEGO Programowanie i przedmioty ścisłe są zwykle polecane starszym konstruktorom w wieku min. 12 lat. Jednakże seria STEM wprowadza także proste zabawki bazujące na serii DUPLO z większymi elementami, odpowiednimi dla mniejszych dzieci. Wystarczy sprawdzić na sygnaturę wiekową dołączoną do każdego zestawu, a następnie wybrać zestaw, który będzie dostosowany tematycznie do indywidualnych zainteresowań dziecka.  

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl